
З доповідю "Митрополит Андрей Шептицький – душпастир свого народу" до учасників конференції звернувся владика Ярослав (Приріз), єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. «Молитва була найулюбленішим заняттям митрополита. Він казав, що в молитві душа очищується, сповнюється любов’ю», - зазначив кир Ярослав Приріз, накреслючи духовний портрет відомого Архипастиря УГКЦ. Доповідач зазначив, що велика кількість праць Митрополита Шептицького знаходиться в архіві та чекають на опрацювання з боку дослідників. Владика Ярослав розповів, що митрополит Андрей мав найбільший вплив у Східній частині Католицької Церкви впродовж першої половини ХХ століття. Його діяльність та наміри виходили далеко поза межі його Митрополії, яка охоплювала Західну частину України. Був він не тільки людиною незвичайних якостей, але й надзвичайних чеснот.
Як зазначив проректор УКУ Олег Турій, друга частина конференції відбудеться у Римі 6-7 листопада з іншими доповідачами, опісля цього – доповіді будуть опубліковані у збірнику.
о. Олег Чупа,
прес-секретар Самбірсько-Дрогобицької єпархії
- На Рудківщині відбувся єпархіальний з’їзд молодіжних християнських спільнот УГКЦ [фото]
- Слово на єпархіальному з’їзді молоді (2026)
- Владика Ярослав висвятив на священника диякона Тараса Каблаша і вручив дипломи семінаристам 6-го курсу [фото]
- Владика Ярослав: Приймаючи Тіло і Кров Найсолодшого Ісуса, ми приймаємо у свої храми-тіла Саму Любов [фото]
- Проповідь на свято Найсолодшого Господа і Спаса Нашого Ісуса Христа – Людинолюбця (2026)






